0(232) 433 51 55     info@bisim.com.tr

İphone Uygulama

Cep telefonunuzdan bisiklet kiralayın.

Android Uygulama

Cep telefonunuzdan bisiklet kiralayın.

Bisim Facebook

Facebook'ta Bisim'den haberdar olun.

Bisim Twitter

Twitter'ta Bisim'den haberdar olun.

Bisim Instagram

Instagram'da Bisim'den haberdar olun.

1. BISIM MOBIL UYGULAMA ILE (Hızlı ve kolay)

a-) Bisim uygulamasını cep telefonunuza indiriniz. Cep telefonunuzu doğrulayarak üyeliğinizi gerçekleştiriniz.

b-) Üye iseniz uygulamaya sms doğrulama yaparak giriş yapınız. İlk kez abone oluyorsanız ''Kredi Yükleme'' sayfasından hesabınıza yüklemek istediğiniz tutarı seçerek ödeme işlemini tamamlayınız.

c-) Mobil uygulamada istasyonların haritada gösterdiği sayfada ''KIRALA'' butonuna basınız. Açılan ekrandaki çerçeve içerisine parktaki QR kod gelecek şekilde yerleştiriniz ve okuma işlemini bekleyiniz.

d-) Okuma işlemi tamamlandığında kiralama için gereken şartlar uygunsa park kilidi açılacak ve kiralama başlayacaktır.

e-) Kiralama yapabilmek için aboneliğiniz devam ediyor ve hesabınızdan sözleşmede belirtilen minimum bakiye tutarının olması gerektiğini unutmayınız.

 

f-) Bisim üyeliğiniz ile hesabınızda minumun kiralama bakiyenizin olması durumunda maksimum 3 bisiklet kiralaması yapabilirsiniz.

 

2. ISTASYONDA KREDI KARTI ILE

a-) Kiosk ekranından BISIKLET KIRALA tuşuna basınız.

b-) Gsm numaranızı giriniz ve gönder butonuna basınız. Bisim’den gelen doğrulama kodunu ekrana yazınız.

c-) Açılan sayfada ön provizyon ekle butonuna basınız ve kiralayacağınız bisiklet adedini seçiniz.

d-) Kredi kartınızı kiosk cihazı üzerindeki pos cihazına yerleştiriniz, kredi kartınızın arkasındaki üç haneli cvv kodunu girip onaylayınız ve açılan sayfada bankanızdan cep telefonunuza gelen 3d güvenlik şifresini girip gönder tuşuna basınız.

e-) Kiosk cihazında yapmış olduğunuz işlem sonucunda, Üye sayfasında bulunan BİSİKLET KİRALA seçeneğine tıklayınız.

f-) Açılan park listesi ekranından bisikletin bulunduğu park numarasına basınız.

g-) Seçmiş olduğunuz bisikletin yanına geçip, sistem onayı sonrasında Akıllı Bisikletinizi teslim alabilirsiniz.

 

            50 tl blokaj nedir?

             Bu bizim aldığımız bir depozite değildir. Bankalar işleyiş sistemi gereği kredi kartınızdan bisiklet başına 50 TL bloke edilir. Bisikleti  kiraladığınızın ertesi gün saat 23.00 de blokaj kalkar.Bu süre içinde başka bir blokaja gerek kalmadan tekrar tekrar kiralama yapabilirsiniz. Belirtilen sürede blokajın kalkmadığı hallerde kredi kartınızın ait olduğu banka ile görüşünüz.


3. İZMİRİMKART İLE

a-) İzmirim Kart ile bisiklet kiralayabilmeniz için kartınızı Konak Bisim Üye Noktasından aktifleştirmeniz gerekmektedir. Bu işlem için 18 yaşını doldurmuş olmanız ve kimliğinizin yanınızda bulunması gerekmektedir.

b-) İzmirim Kart'ınızda en az 20 TL bakiye bulunmalıdır. Kartınızı aktifleştirirken 20 TL bakiyeniz İzmirim Kart Bisim hesabına aktarılıyor. Daha sonra bisiklet kiralama ücretleriniz hesabınızda bulunan TL’den düşüyor. İzmirim Kart Bisim hesabınızın içinde bulunan TL’nin bitmesi durumunda ister üye noktamızdan hesabınıza TL transferi yapabilir, ister kiosk ekranından talimatları okuyarak işleme devam edebilir, isterseniz de online olarak kredi kartınız ile hesabınıza TL yükleyebilirsiniz.

c-) Aktifleştirme işleminden sonra bisikletin bulunduğu park ünitesindeki ekrana İzmirim Kart’ınızı okutup Akıllı Bisikletinizi teslim alabilirsiniz.