0(232) 433 51 55     info@bisim.com.tr

İphone Uygulama

Cep telefonunuzdan bisiklet kiralayın.

Android Uygulama

Cep telefonunuzdan bisiklet kiralayın.

Bisim Facebook

Facebook'ta Bisim'den haberdar olun.

Bisim Twitter

Twitter'ta Bisim'den haberdar olun.

Bisim Instagram

Instagram'da Bisim'den haberdar olun.

50 İstasyon

50 Noktada Bisiklet Kiralama İstasyonu

İSTASYON HARİTASI

720 Bisiklet

720 Bisiklet

HEMEN KİRALA!

Güvenilir ve Keyifli

Güvenilir ve Keyifli Bir Bisiklet Deneyimi için

HEMEN DENEYİN!
promo

BİSİM

NASIL KİRALARIM?

promo

BİSİM

ÜYE NOKTALARI

promo

BİSİM

İSTASYONLAR

promo

ŞİMDİ DENE

ÜYE OL


Bisim Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemine Hoşgeldiniz!


 • BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ

  18 ayda 15 istasyon açarak istasyon sayımızı 50’ye çıkardık. Büyümeye devam ediyoruz.

 • YENİ İSTASYONLARIMIZ

  Yeni istasyonlarımız Bornova Metro, Cumhuriyet Parkı, Bornova Stad, Fethi Sekin Parkı ve Çiğli Kasaplar Meydanı hizmete açılmıştır .

 • YENİ İSTASYONLARIMIZ

  Yeni istasyonlarımız Fahrettin Altay, Plevne Bulvarı,Hasanağa Parkı 1 , Hasanağa Parkı 2 ve Mavişehir İzban hizmete açılmıştır .

 • 01-11-2019'den itibaren Geçerli Fiyat Tarifesi

  Bisiklet kiralama ücreti her saat için 3.5 TL'dir.

 • DUYURU

  Karşıyaka İskele ve Mavişehir İstasyonu çevre düzenlenmesi nedeni ile geçici süre hizmete kapalıdır.

Basında Bisim

03 06 / 2020
img

Tunç Soyer görme engelli takım arkadaşıyla tandem bisiklet kullandı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’nde iki sürücülü bisikletlerin Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemi’ne dâhil edildiğini duyurdu. “Türkiye'de ilk kez bir belediye, görme engelli vatandaşlarımızın da bisiklet keyfi yaşaması için böyle bir hizmete imza atıyor” diyen Başkan Soyer, görme engelli takım arkadaşıyla tandem bisiklet kullandı.

03 06 / 2020
img

Başkan Soyer’den yeni BİSİM istasyonları müjdesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’nde iki sürücülü bisikletlerin Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemi’ne dâhil edildiğini duyurdu.

31 12 / 2019
img

BİSİM'E 5 İSTASYON DAHA

Kültürpark,Lozan,Montrö ve 9 Eylül Kapıları ile Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Buz Pisti 2 ve Karşıyaka Mavibahçe önündeki alanlar hizmete girdi.Akıllı Bisiklet Kiralama Sistemi (Bisim),hizmet ağını 5 yeni bisiklet ile genişletti.Bisiklet tutkunları ...

04 06 / 2019
img

BİSİM'in 35'inci istasyonu da hizmete girdi

İzmir'in 'Bisiklet kenti' kimliği kazanması hedefiyle Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan kiralık bisiklet sistemi BİSİM'in 35'inci istasyonu da hizmete açıldı. 2014'ten bu yana 2 milyon kullanıcıya ulaşan BİSİM...

18 01 / 2019
img

BİSİM'i 1 milyon 622 bin kişi kullandı

İZMİR Büyükşehir Belediyesi'nin 18 Ocak 2014'te hizmete aldığı bisiklet kiralama sistemi 'BİSİM', 5. yaşında 1 milyon 622 bin kullanıcıya ulaştı. 18 Ocak 2014 yılında İzmirlilerin hayatına giren bisiklet kiralama sistemi BİSİM...

21 01 / 2018
img

İzmir'de bisiklet devrimi: Milyonları geçti!

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2014’te başlattığı bisiklet kiralama sistemi BİSİM, 4 yıl içinde hayatımıza çok şey kattı. 34 istasyonda verdiği hizmetle bisikleti spor ve hobi aracı olmaktan çıkaran BİSİM, 1.3 milyon kullanıcıya ulaştı.

02 06 / 2017
img

Avrupa’nın zirvesindeyiz...

İzmir, Avrupa Bisiklet Yarışması’na (European Cycling Challenge 2017) katılan 52 kent arasında en fazla pedal çeviren kent oldu. Bir ayda tam 855 bin kilometre yol yaparak Dünya ile Ay arasındaki uzaklığın iki katından fazla mesafeyi kat eden İzmirli bisikletseverler, aralarında Barselona, Porto, Roma, Budapeşte, Napoli ve Zagrep gibi önemli Avrupa kentlerini geride bıraktı.

17 01 / 2017
img

İzmir'de BİSİM'le yeni hayat: 3 yılda neler değişti?

İzmirliler için bisiklet, BİSİM sayesinde spor ve hobi aracı olmaktan çıktı. Bisiklet kullanımıyla birlikte satışları da arttı. Metro ve İZBAN’da sağlanan kolaylıkla, İzmir’de hatırı sayılır bir kesim, işine bisikletle gidip gelmeye başladı. BİSİM’de ‘1.3 milyon kullanım’ sınırına da ulaşıldı.

10 01 / 2016
img

BİSİM geldi böyle oldu

BİSİM’in yanı sıra sahil boyunca oluşturduğu bisiklet yollarıyla da güvenli ve keyifli sürüş imkanı yaratan Büyükşehir’in uygulamaları İzmirliler kadar sektör temsilcilerinin de yüzünü güldürdü. BİSİM’in hizmete girmesinin ardından satışlarının arttığını ifade eden sektör temsilcilerinin birleştiği diğer ortak nokta ise eskiden sadece spor amaçlı kullanılan bisikletin BİSİM sayesinde ulaşım ve hobi amaçlı olarak da kullanılmaya ve kullanıcı profilinin çeşitlenmeye başlaması oldu.

7 01 / 2015
img

BİSİM 1 Yaşında

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bisiklet kiralama sistemi olan BİSİM'den 1 yıl içinde 300 bin bisikletseverin yararlandığı bildirildi.BİSİM'in toplu ulaşıma entegrasyonu için Konak Meydanı ile motorlu araçların girişinin yasak olduğu Kuş Cenneti'ne durak kurmaya hazırlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi, mevcut duraklarda da geliştirme çalışmalarına başladı.

18 06 / 2014
img

İZMİR'de Keyif Bizim Yollar BİSİM

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kent bisikleti kiralama sistemi olan BİSİM, 5 ayda 80 binin üzerinde kullanıcıya ulaştı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “bisiklet kenti İzmir” hedefinde önemli adımlardan biri olan kent bisikleti kiralama sistemi “BİSİM”, 7’den 70’e her kesimin tercihi oldu. “Yollar artık BİSİM” sloganıyla yola çıkan ve ilk aşaması 18 Ocak’ta inciraltı-Alsancak arasında hizmete giren sisteme daha sonra Karşıyaka da dahil oldu.

İstasyonlar